Rozstrzygnięto konkurs plastyczny organizowany przez KP PSP w Słubicach

10 maja br. w siedzibie Komendy dokonano oceny prac, które spłynęły w ramach konkursu plastycznego pod hasłem „Słubicka straż pożarna widziana oczami dziecka”. Prace oceniano w dwóch kategoriach wiekowych tj. szkoły podstawowe klasy I-III oraz szkoły podstawowe klasy IV-VIII.

Celem konkursu było wzbudzenie w uczestnikach kreatywności i wrażliwości artystycznej oraz zainteresowanie dzieci tematyką ochrony przeciwpożarowej i kreowanie w świadomości dzieci prawidłowych postaw związanych z ochroną przeciwpożarową. Zaangażowanie dzieci w zapoznanie się z faktycznie wykonywanymi zadaniami przez Państwową Straż Pożarną.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie obrazka, plakatu związanego z tematem konkursu. Mile widziane były również prace związane z celami i kierunkami działania straży pożarnej np. pożary, powodzie, wypadki komunikacyjne, działania na lodzie i wodzie, działania na wysokościach, itp. oraz pracą strażaka jako wzorem do naśladowania.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem a poziom wykonania prac był wyrównany. Po długotrwałej i burzliwej ocenie laureatami konkursu zostali:

Kategoria: szkoły podstawowe klasy I-III

1 miejsce – Cyprian GUMIENNY, klasa II C, Zespół Szkół w Rzepinie,

2 miejsce – Aleksander PRZYBYLSKI, klasa I A, Zespół Szkół w Rzepinie,

3 miejsce – Oliwier HURMAN, klasa I A, Zespół Szkół w Rzepinie.

Kategoria: szkoły podstawowe klasy IV-VIII

1 miejsce – Sofia PERVYNENKO, klasa VI B, Zespół Szkół w Rzepinie,

2 miejsce – Kuba MICHNIEWICZ, klasa IV D, Zespół Szkół w Rzepinie,

3 miejsce – Lena PRZYŁUCKA, klasa IV D, Zespół Szkół w Rzepinie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, natomiast laureatów zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się na placu Ratuszowym w Rzepinie podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w dniu 24 maja br. Rozpoczęcie uroczystości planowane jest na godzinę 13:00.