Rozstrzygnięto konkurs plastyczny organizowany przez KP PSP w Słubicach

24 kwietnia br. w siedzibie Komendy dokonano oceny prac, które spłynęły w ramach konkursu plastycznego pod hasłem „Straż pożarna dawniej i dziś – na przestrzeni stulecia niepodległości”. Prace oceniano w dwóch kategoriach wiekowych tj. szkoły podstawowe klasy I-III oraz szkoły podstawowe klasy IV-VI.

Celem konkursu było wzbudzenie w uczestnikach kreatywności i wrażliwości artystycznej, zainteresowanie dzieci tematyką ochrony przeciwpożarowej, kreowanie w świadomości dzieci prawidłowych postaw związanych z ochroną przeciwpożarową oraz uczczenie jubileuszu odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie obrazka, plakatu związanego z tematem konkursu. Mile widziane były również prace związane z celami i kierunkami działania straży pożarnej np. pożary, powodzie, wypadki komunikacyjne, działania na lodzie i wodzie, działania na wysokości itp.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem a poziom wykonania prac był wyrównany. Po długotrwałej i burzliwej ocenie laureatami konkursu zostali:

Kategoria: szkoły podstawowe klasy I-III

1 miejsce – Julia RĘKAWIECKA, klasa II A, Szkoła Podstawowa nr 2 w Słubicach,

2 miejsce – Zuzanna KONDAREWICZ, klasa III, Szkoła Podstawowa w Kunowicach,

3 miejsce – Kornelia DYMLAŃCZUK, klasa III B, Szkoła Podstawowa nr 2 w Słubicach.

Kategoria: szkoły podstawowe klasy IV-VI

1 miejsce – Zuzanna KALISKA, klasa IV C, Szkoła Podstawowa nr 2 w Słubicach,

2 miejsce – Szymon KAKIETEK, klasa IV C, Szkoła Podstawowa nr 2 w Słubicach,

3 miejsce – Stanisław ŚWIĄTEK, klasa VI B, Szkoła Podstawowa nr 3 w Słubicach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, natomiast laureatów zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się na placu KP PSP w Słubicach podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w dniu 4 maja br. o godz. 11:00.